Powolne ogrywnie S02E01 - Bifur & Dwalin

Questlogs using this decklist
None.
Fellowships using this decklist
None.
Derived from
None. Self-made deck here.
Inspiration for
None yet.
Card draw simulator
Odds: 0% – 0% – 0% more
The gameplay simulator is an experimental feature and is currently only available for those that support RingsDB development on Patreon.
Gameplay simulator
Round
0
Threat
0
Hand
In Play
Deck
Discard Pile

Ayaram 9

Powolne ogrywanie S02E01 - Bifur & Dwalin (karty do Khazad-Dum)

Witam w Powolny Ogrywaniu miejscu gdzie ogrywamy grę w starym dobrym progresywnym stylu, bawiąc się grą jak możemy. Testując różne decki, bawiąc się słabszymi kartami, bawiąc się decku buildingiem i przy okazji ogrywając grę bardzo, bardzo powoli ;) Założenie jest proste - zagrać każdy scenariusz w grze zupełnie innym deckiem, testując w między czasie wszystkich bohaterów w grze. Chociaż też starając się jak da - tworzyć decki jednak dość uniwersalne.

W końcu się doczekaliśmy. Nowy cykl, nowe karty, nowe scenariusze! Także witamy w świecie krasnoludów. A co nas czeka w nowym dodatku, czyli Khazad-Dum?

  • A no przede wszystkim... krasnoludy. Dostajemy dwóch bohaterów oraz trzech sojuszników. Co prawda nie mają jeszcze oni jakiś zakręcony synergii między sobą, ale mamy już ich wystarczającą siłę, żeby Dáin Ironfoot zaczął błyszczeć. Tak więc zagramy sobie z Dainem i naszymi dwoma nowymi przyjacielami - Bifur i Dwalin. Oboje w przeciwieństwie do Daina nie potrzebują decku stricte opartego na krasnoludach by być dobrymi bohaterami. Z tą uwagą, że Bifur jest dobry zawsze, a siła Dwalina zależy od cyklu/scenariusza w jakim gramy. Nie zawsze będzie pełno krasnoludów, chociaż w scenariuszach z 2giego cyklu - prawie zawsze.

  • Pamiętacie te upierdliwe sytuacje w deckach z 1wszego cyklu gdzie mieliście mnóstwo zasobów na jednym bohaterze z jednego koloru, by na pozostałych nie mieć nic? Cóż. U krasnoludów możecie o tej sytuacje zapomnieć dzięki nowej zabawce w postaci Narvi's Belt. Co jeszcze w niej fajniejsze, że świetnie się łączy z naszym Bifurem. Zdolność Bifurka bierzemy zasoby kolegów na siebie, zakładamy nasz pas i z naszą ekonomią możemy już robić wszystko.

  • a pro po jeszcze nowych krasnoludów to czas przedstawić ich prawdziwego króla, którym w LOTR LCG wcale nie jest Dain, a Zigil Miner. Ziguś na tyle wymiatał, że doczekał się jednego z najszybszych nerfów w historii i oberwał nim już w tym samym cyklu wraz z 1wszym erratami, które weszły w życie w okolicach wyjścia ostatniego pakietu cyklu Dwarrowdelf. No a do tego czasu hulaj dusza. Nasz mały górnik jest specjalistą od zdobywania zasobów. I to takim, że w odpowiednik decku jeden potrafi przyćmić Steward of Gondor. A, że nie jest unikatowy to na stole może być ich trzech. I to wszystko w strefie ducha. Koniec z "graj przywództwo, albo klep biedę". Przy okazji wprowadzą nową mechanikę powiązaną z krasnoludami, czyli kopanie utożsamiane w LCGu jako czerpanie korzyści z zrzucaniu kart z decku na stos kart odrzuconych.

No i to wszystko wykorzystamy w naszym decku. Działa on tak:

  • przede wszystkim musimy rozkręcić naszą ekonomię, by w stole znaleźli się Zigil Miner (to łatwe) i Gildor Inglorion (to już mniej łatwe), ale kilka sposobów na to mamy. Zagrany wcześnie Steward of Gondor, a jeśli go nie mamy to kradnięcie zasobów z Daina, odrzucanie na ślepo kart z Zigila, próba highrollu i odkrycie z Gandalf's Search Gandalfa i odrzucenie go Zigilem. Jak już to mamy to wykorzystujemy Gildora, by zawsze mieć zysk z górnika. Namiestnika Gondoru oraz zasoby z Zigila wrzucamy na Bifura, na którego w między czasie dogrywamy Narvi's Belt i temat ekonomii mamy załatwiony.

  • Mając już ekonomie rozkręconą możemy zacząć rozkręcać nasz krasnoludzki stół. Gramy niby nie mocnych sprzymierzeńców, którzy jednak z wzmocniem od Daina robią się niczego sobie, a przy okazji dają nam wiele dobroci.

    • Erebor Hammersmith - pomaga nam z doborem poprzez cofanie Ancient Mathom oraz pomaga nam jeśli odrzuciliśmy przypadkiem coś ważnego z górnika.
    • Erebor Record Keeper - oprócz tego, że ma genialne staty z Dainem to pomoga nam utrzymywać wzmocnienie od Daina dopóki nie zagramy na niego Unexpected Courage. Warto więc trzymać jednego przygotowanego w razie czego na wczesnych etapach rozgrywki.
    • Miner of the Iron Hills - usuwanie upierdliwych stanów
    • o Zigil Miner już mówiliśmy
    • na koniec Longbeard Map-Maker który ma nielimitowaną akcje, możemy dostać dodatkowej siły woli ile chcemy o ile stać nas na to. Jak już zrobimy nasz stół - dalej dobieramy masakryczną ilość zasobów i możemy kończyć gierkę właśnie z pomocą tych panów.

To tyle z core rzeczy, czas trochę pouzupełniać deck dobrymi karciochami by to jakoś działało.

  • jako, że chcemy szybko stół rozbudować potrzebujemy dużo drawu. Gramy zielonymi specjalizującymi się w doborze, nie gramy nic zielonego do dobierania poza Gandalf's Search. Grając Erebor Hammersmith grzechem nie grać Ancient Mathom, dodatkowo chcemy grać combo Sneak Attack + Gandalf, który działa na zasadzie "mieć ciastko i je zjeść" - same combo jest tanie do zagrania, z kolei Gandalf to drogi target pod trafienie Zigilem.
  • parę zabawek dla Dáin Ironfoot. Pan żelaznostopy ma problem wynikający z struktury rundy. Ma świetne staty defensywne, ale jak wykorzystamy go do obrony, to tracimy aurę w fazie ataku która jest później. Za 2 zasoby możemy wyeliminować ten problem za pomocy Unexpected Courage. A skoro mamy fajne staty defensywne i sporo HP to fajnie wrzucić Self Preservation, ale w 1 kopii w zupełności wystarczy. Trochę minie czasu, zanim będziemy zmuszeni go użyć, a jeśli trzeba to spokojnie mamy sporo chump-blockerów na przetrzymanie. Hasty Stroke również w 1 kopii tylko na najgorsze przypadki.

  • Poza tym wszechobecne zawsze A Test of Will, The Galadhrim's Greeting, Will of the West oraz Dwarven Tomb. Oraz na samiuśki koniec 1 kopia Untroubled by Darkness jako typowy finisher do scenariuszy gdzie grę wygrywamy siłą woli.

I tak by wyglądał nasz deck.

Ogrywane do pierwszego wina na scenariuszach z Dwarowdelf:

  • W otchłań (2 przegrane)
  • Siódmy poziom (2 przegrane)
  • Ucieczka z Morii (2 przegrane)
  • Brama Czerwonego Rogu (0 przegranych)
  • Droga do Rivendell (0 przegranych)
  • Czatownik (0 przegranych)
  • Kamienne podstawy ziemii (0 przegranych)
  • Mroki Morii (0 przegranych)
  • CIeń i Płomień (1 przegrana)

I to by było na tyle.

0 comments